BPA 2007

 Účastnící: Balthor, Tanar, Koliiik + Felagund a 3 Houbaří

Strana: Gundabal

No konečně se nám poštěstilo vejít se do limitu, jelikož někdo prozíravý (tentokrát to je opravdu Balthor) přihlásil skupinu hned ten den, kdy bylo přihlašování spuštěno. Stejně se to neobešlo bez komplikací a tak nakonec nejeli Noha (kterýmu se posunul termín operace nohy, tentokrát levé), Jiříj (který nedostal doporučeno namáhat nohu), Stoupa (neudělal napoprvý řidičák, tak nikam nesměl), Lothar (tou dobou na výměnném pobytu v Polsku), Mirael (měla těsně po matuře) a nakonec Kolíček (flákač, prej bez peněz, ale smrděl doma u WoWu...). Chybějící počet lidí se doplnil třemi členy ze skupiny "Prokletí z houby", kteří jeli na svoji první akci a Venoušem, kterej je stále ve zkušební době. Den před odjezdem sem měl pokoj plnej kostýmů, zbraní a všeho možnýho, jelikož ti co nejeli mi to dali, ať se to popučuje Houbařům. taky sme s Milanem ještě v pátek ráno dodělávali kašírovanej kyrys a masku.

Když sme to dotáhli na vlakáč (to sem čuměl, že mi s tim pomoh bratr...), tak se nám dostalo úlevy v podobě Houbařů. Abychom si rozuměli - když už jim pučujem kostýmy, nebude to zadarmo, páč sme lidi zištný a k tomu v Čechách :-) tak můj lehce těžší stan z doby komunistické táhl Felagund a Koliiikovu tašku a ostatní vci si rozdělili Houbaří, takže se šlo celkem nalehko (Milan si nakonec táhl oprevdu jen spacák, jelikož jídlo neměl snad žádný, prej bude někoho vyžírat). Cesta vlakem byla vcelku pohodlná a Venouš se staral o zábavu (jen se zkuste nesmát, když se rozvalujete v kupé a Venouš kouká za sklem, jelikož sme ho k sobě pustit nechtěli). Menší dodtaek - Tanar si ještě ve vlaku vyráběl zbraň. Roztomilej pochoďáček do tábora nebudu popisovat.

No abych ušetřil svoje prsty, tak to co se dělo po příchodu do tábora, budu řešit suše odkazem: "Standartizovaná činnost po příjedu na bitvu".

Když sme se namáhavě vzbudili (prej sem šel zas po Tanarovi, což rezolutně popírám...šel sem opět po jeho toastech), tak sme se namazali barvama a rozdělili kostýmy mezi Houbaře, podle toho, kterej toho kolik nesl. Tanar si šel schválit zbraň (kterou teprve večer v táboře dodělal) a šlo se na nástup. No byla to slušná přehlídka všech možnejch zjevů.

Po stručném vysvtlení něčeho si velitelé odvedli své strany do pevností. Tu se musim zmínit o našem kingoši jménem Dub. To byl velitel, jakýho by si moh každej přát - řval a měl přehled. dále určil několik generálů, kteří měli vést každý přibližně dvacetičlennou skupinku. my jsme se bohužel dostali k takové podivné postavě, která nějak nebudila dojem jistoty ve velení a bojovou morálku spíš snižoval, namísto aby ji podporoval (tak mě napadlo, jestli nedělal generála jen kvůli bonusu za životy...). Tak se posléze stalo, že jsme dezertovali pod velení Rozentálců, kteří opravdu řvali snad víc jak Dub. Vtipný bylo, jak pár jedinců vyrazilo do útoku, aniž by velitelé dali povel. Vylít po nich Olbi a začal je řezat bičem :-D no poslouchat se musí...

 Dopoledne to bylo takové to ženem my je, ženou on nás, což vyústilo odpoledne v to, že nás světlá strana zatlačila do Gundabalu. Zásadní chyba (jak se později ukázalo) byla ta, že neobklíčili zadní bránu, kudy se pod vedením hochů ze Snagy vyplížilo tak 15 lidí a tiše se přemístili na bok dobyvatelů jedné brány. Poté se s uširvoucím řevem a pouštěním hrůzy (u tý brány bylo dost malejch kluků, který prostě ještě mají ten nedostatek, že maj úctu před těmi, kteří maj guru kostým a chovaj se stylem "sám sem schopnej pobít deset takovejch, jako seš ty" a pak zastrašeni couvaj, přičemž narušej formaci, což má za následek to, že další malí kluci začnou taky couvat a nakonec musej couvat i ostřílení veteráni) nalítlo z boku do obléhatelů, přičemž vylítlo i osazenstvo brány a světlí začali postupně utíkat. To byl počátek nejlepšího zážitku z celýho BPA. Temná se totiž sebrala a aniž by měl někdo jen sebemenší naději nás zastavit, zabírali jsme jednu pevnost za druhou, jako stoupající příliv boří hrady z písku.

Tuhle dobu sem se držel převážně poblíž Loka od Snagy, jelikož sem chtěl konečně prolomit svojí smůlu (schválně kolik lidí mě kdy vidělo na nějaký fotce?) a připadlo mi, že vedle někoho v epesnim kostýmu bych moh nějakou tu fotku chytit :-P Taky sem si znova potvrdil, že je lepší bojovat vedle někoho, kdo pouští hrůzu, než ve skupině onoho jistého "generála", kterej byl v tomto směru prostě trochu slabší.

Ztráty byly na naší straně opravdu minimální, jelikož světlí se nedokázali dostat do výpadu a pouze bránili. Stále se ještě řvalo a pouštěla se hrůza, velitelé řvali a nic nás nemohlo zastavit (to si všichni řikali). Když už bylo celý herní území jen naše, dostali jsme od orgů pokyn, abychom se šli léčit. Tak sme se stáhli zpět do Gundabalu, Throqusharu a pevnosti Vrrků. Je jasné, že jsme přeci jen ztráty měli. Něco kolem dvou set lidí přece jen zařvalo. Potom přišlo nepříjemné překvapení, když se celá světlá strana objevila u našich bran, sotva deset mnut po tom, co byla kompletně vyhlazena. Je jasný, že cheatovali (hanba jim) a jelikož sou skřeti slušný a necheatovali, tak nás utloukla početní převaha :-(

Tim skončil první den bitvy.

Druhý den už to bylo horší, jelikož v Gundabalu bylo oproti sobotním 80-100 lidí jen zhruba 30. celkově odjelo hodně lidí od temný a tak dostali světlí převahu. Dvojice Rozentálských generálu k tomu ještě zvolila možnost si přispat a tak to vypadalo, že budem muset bejt pod tim podivnym generálem, z kterýho si dělali všichni jen prdel. Naštěstí Punťas přece jen vstal a okamžitě začal zvedat bojovou morálku. Přesto sme dostávali na prdel. Už sem byl hladovej a bez vody, když se konečně dostalo k poslednímu střetu. byla to opravdu slušná řadovka a Gundabal hrdinně přelezl přes Osamělou Horu a vrhl se stylem kamikadze do zad světlé strany. tuto bitku jsme vyhráli.

Pak následovala cesta do tábora a závěrečná bitva. Závěrečka při takovémhle počtu lidí neni o kvalitách jednotlivců, ale o morálce celku. Dub, Olbi i Punťas (onen podivný "generál" konečně pochopil, že  ho nikdo poslouchat nebude, tak v závěrečce se do velení nehrnul) řvali až se lesy třásly a morálka Gundabalu dosáhla maximální hodnoty. Pak se řady vrhly proti sobě. Venouš zemřel v podstatě záhy, ale houbaří se drželi statečně. bohužel morálka Throqusharu a Vrrků nebyla asi tak vysoká, protože se nechali zatlačit, načež vzali čáru a byli rozprášeni. Poslední ze všech stál pevně Gundabal oblit mořem nepřátel. Tanar rozdával rány hlava nehlava, Koliiik spíš děsil děti a v tu chvíli sem dostal ránu do zad :-( tak sem se piruetou pokusil dostat z obklíčení, přičemž sem zcela proti pravidlům nalít do elfů za mnou tělem a někoho tam nevybíravym způsobem vzal po břiše. Načež mi zasadil poslední ránu elf...zezadu (nedopadlo to tak zle, celá temná strana fasovala špunty)...a ještě k tomu to byl Adam od rozentálské lůzy (styď se jezdit za elfy...fuj, hanba ti!

Závěrečku sme teda projeli. když se měla vzdát čest vítězům, Dub se na nás otočil s pohledem, kterej nešlo nepochopit. Gundabal do nich teda vlítnul a škoda, že sme nebojovali s takovym zápalem i v závěrečce. cesta zpátky viz "Standartizovaná činnost po příjedu na bitvu"

Byla to moc epesní akcička, asi nejlepší co sem zažil (hnad po Bouru samozřejmě...přece jen zkorumpovaná garda je lepší zážitek :)

Sepsal: Balthor